.

با حضور قائم مقام تولیت آستان قدس رضوی؛ محصولات جدید موسسه آفرینش‌های هنری آستان قدس رضوی رونمایی شد در مراسم شب شعر «ملکوت هشتم» که با حضور قائم مقام تولیت آستان قدس رضوی در مجتمع فرهنگی‌هنری امام‌خمینی(ره) برگزار شد، از محصولات جدید موسسه آفرینش‌های هنری آستان قدس رضوی رونمایی شد. به گزارش ستاد خبری جشن‌های میلاد رضوی، جمعی از مدیران آستان قدس رضوی و مشهد ، اعضای انجمن ادبی رضوی و شعرای برجسته کشور نیز از دیگر مهمانان این مراسم بودند.
در این مراسم شعرا و غزل‌سرایان برجسته کشور از جمله محمدعلی بهمنی، محمدجواد شرافت، نادر بختیاری، سعید بیابانکی، محمود حبیبی کسبی، محمدجواد غفورزاده، حافظ ایمانی و اعضای انجمن ادبی رضوی به شعرخوانی اشعار خود با مضمون امام رضا (ع) پرداختند.
مدیرعامل موسسه آفرینش‌های هنری آستان قدس رضوی در جمع مهمانان این مراسم به سخنرانی پرداخت و گفت: موسسه آفرینش‌های هنری آستان قدس رضوی در راستای نشر شعر آئینی و توسعه فعالیت‌های ادبی در حوزه آستان قدس رضوی فعالیت می‌کند.
علی ثابت‌نیا عنوان کرد: یکی از افتخارات موسسه آفرینش‌های هنری آستان قدس رضوی، فعالیت انجمن ادبی رضوی به عنوان یکی از قدیمی‌ترین انجمن‌های شعر آئینی است تحت پوشش این موسسه می‌باشد.
در ابتدای این مراسم از بزرگ‌ترین تابلوی نقاشی‌خط جهان که در ایام دهه کرامت رضوی به هنرمندی علیرضا بهدانی در فضای باز مجتمع امام‌خمینی(ره) اجرا شده بود، رونمایی شد.
اثر موسیقی تاجیکی «شاه پناهم بده» با موضوع زیارت امام رضا (ع) با صدای دولتمند خالف نیز که به سفارش و نظارت موسسه آفرینش‌های هنری آستان قدس رضوی تهیه شده بود، در این مراسم رونمایی و برای نخستین‌بار پخش شد.
رونمایی از هفت کتاب رضوی با عناوین «از پشت پنجره 1 و 2» از مجموعه نمایشنامه‌های رضوی، «هشتاد و هشت شعر رضوی»، «کتیبه‌های مسجدگوهرشاد»، «تنها تو را می‌خوانم» از مجموعه داستان‌های سیره رضوی، «شاهکارهای هنری در آستان قدس رضوی»، «بهترین سوغات اردو» و «یک خانه خیلی قشنگ» از مجموعه شعر کودک رضوی از دیگر برنامه‌های شب شعر ملکوت هشتم بود.
کتاب «هشتاد و هشت شعر رضوی» متعلق به سعید بیابانکی است و به همت گروه هنرپژوهی رضوان گردآوری شده و «کتیبه‌های مسجدگوهرشاد» نیز شامل بر‌ترین آثار هنری به کار رفته در آستان قدس رضوی و حرم مطهر حاوی ۲۵۰ تصویر و مقالات متعدد پژوهشی است. در پایان این مراسم از صاحبان آثار هنری منتخب و انجمن ادبی رضوی توسط قائم مقام تولیت آستان قدس رضوی تجلیل شد و لوح تقدیر دریافت کردند.
 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
نظر
مطالب مرتبط
مجموعه اشعار «بهترین سوغات اردو» منتشر می‌شود
  • 1391/8/3 چهارشنبه مجموعه اشعار «بهترین سوغات اردو» منتشر می‌شود
    مدیرعامل موسسه آفرینش‌های هنری آستان قدس رضوی خبر داد: کتاب شعری با عنوان «بهترین سوغات اردو» از مجموعه کتب رضوی تهیه شده در موسسه آفرینش‌های هنری آستان قدس رضوی چاپ و منتشر می‌شود.
سومین دوسالانه تذهیب‌های قرآنی برگزار می‌شود
مجموعه نمایشنامه‌های رضوی با عنوان «از پشت پنجره» منتشر شد
مجموعه اشعار «هشتاد و هشت شعر رضوی» منتشر شد
آلبوم موسیقی مذهبی برای کودکان منتشر می‌شود
پربازدیدترین ها آخرین مطالب
.گزارش روز
.گفت و گوی روز